מידע לסטודנטים אודות תכנית ארסמוס פלוס

האיחוד האירופי מציע מלגות לחילופי סטודנטים במסגרת תכנית ארסמוס פלוס

מוצעת מלגה חודשית על סך 700-900 יורו לתקופה של 4-5 חודשים (סמסטר אחד) ומימון של כרטיס הטיסה (סכום המלגה והטיסה משתנה בין מוסד למוסד).

 

סטודנטים נדרשים לקחת כמות מינימלית של קורסים במוסד המארח ולקבל עליהם קרדיט באוניברסיטת תל אביב על מנת להיות זכאים למלגה (בסביבות 15 TAU CREDITS).

 

לפי נהלי האוניברסיטה, כל 1 TAU CREDIT שווה ערך ל-2 ECTS.

חובה לקבל אישור מהיועץ האקדמי בפקולטה על ההכרה בקורסים לצורך התואר באוניברסיטת תל אביב טרם הנסיעה.

לעיתים, תלמידי תואר שני/שלישי יכולים לקחת חלק בתוכנית לצורך כתיבת תזה בלבד מבלי לקחת קורסים (נדרש מכתב הזמנה מאיש סגל במוסד המארח).

בחלק מהמוסדות, תלמידי מחקר יכולים להגיע לחילופים גם במהלך חודשי הקיץ (לתקופה מינימלית של 3 חודשים), בתנאי שהמנחה נוכח/ת באוניברסיטה המארחת בעת שהייתם.

 

סטודנטים/ות שיעברו את שלב הראיונות באוניברסיטת תל אביב יידרשו לבדוק מול המוסד המארח אם דרוש אישור רשמי/מבחן לידיעת השפה האנגלית ולהגישו במועד הנדרש.

 

באחריות סטודנטים שנוסעים לחילופים לרכוש ביטוח רפואי מקיף, אשר מתאים לצרכיהם הרפואיים (כולל נסיעות) וביטוח צד גימל בהתאם לדרישות המוסד המארח. אוניברסיטת תל אביב לא תוכל לסייע לסטודנטים שלא ירכשו את הביטוחים הדרושים.

 

קול קורא לסמסטר סתיו 2019 

 

על מנת להגיש מועמדות יש לבצע את הדברים הבאים:

 

  1. להירשם כאן
  2. להגיש את המסמכים הדרושים על ידי אוניברסיטת תל אביב בלבד  למשרד לקשרי חוץ אקדמיים (בניין הסנאט, קומה 2, חדר 220) לא יאוחר מהתאריך המופיע בקול הקורא.  ניתן להגיש את המסמכים מודפסים או לשלוח אותם סרוקים לכתובת outexchange@tauex.tau.ac.il

 

.

 * הנסיעה וקבלת המלגות מותנית בחתימת הסכמי ארסמוס פלוס בין המוסדות באירופה לבין אוניברסיטת תל אביב. הסכמים נחתמו עם מרבית המוסדות ועם חלק מהם אנו בעיצומו של התהליך.

 

 

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive