דבר הרקטור

אוניברסיטת תל אביב היא אוניברסיטת המחקר הגדולה, המגוונת והרב-תחומית ביותר בישראל. היא נהנית ממוניטין ומיוקרה רבה בעולם, הן בשל רמת המחקר הנערך בין כתליה והן בשל רמת ההוראה הגבוהה המאפיינת אותה.

 

האוניברסיטה מייחסת חשיבות עליונה למצוינות אקדמית בכל התחומים. היא מובילה פעילות אקדמית איכותית בהוראה ובמחקר – במדעי החיים וברפואה, במדעים מדויקים ובהנדסה, במדעי החברה, במשפטים, בניהול, במדעי הרוח, בחינוך ובאמנויות.

 

האוניברסיטה שמה דגש על קידום מחקר רב-תחומי ועל פיתוח והטמעה של שיטות לימוד חדשניות. יעדה העיקרי של האוניברסיטה הוא לחנך ולהכשיר את הדור הבא של אנשי המדע והרוח, רופאים, משפטנים, מהנדסים, כלכלנים, מוזיקאים ואחרים. המגוון הרחב של תחומי ההוראה והמחקר באוניברסיטה מאפשר לימודים הן בחוגים דיסציפלינריים והן בתכניות לימודים בין-תחומיות.  הלימודים באוניברסיטה קשורים באופן הדוק למחקר הנערך בה, והנעשה ברמה הגבוהה ביותר, והמרצים המלמדים בה הינם חוקרים מובילים בתחומם בארץ ובעולם.

 

יעדה העיקרי של האוניברסיטה בתחום החינוך הוא פיתוח היכולת לחשיבה חוקרת, יצירתית, עצמאית וביקורתית. זו מובילה הן לפיתוחים פורצי דרך ולתגליות חדשות והן להכשרת מנהיגות משפיעה ברמה הלאומית והבין-לאומית בכל התחומים.

 

באוניברסיטת תל אביב ניתן ללמוד לימודים לתואר ראשון, לתואר שני ולתואר שלישי, וכן לימודי תעודה בנושאים שונים. הלימודים באוניברסיטה מאתגרים במיוחד, וזהו כבוד גדול להימנות עם בוגרי אוניברסיטת תל-אביב ומוסמכיה. אנו מקבלים ללימודים באוניברסיטה רק את הסטודנטים הטובים ביותר, ואת בוגריה תוכלו למצוא במשרות מובילות בארץ ובעולם כולו. הסטודנטים, דור העתיד של החוקרים, הממציאים, המורים והמנהיגים, הינם הנכס החשוב ביותר לאוניברסיטת תל אביב, והיא עושה מאמצים רבים לטפחם.

 

אוניברסיטת תל אביב מהווה מקור השראה חינוכית לדור הצעיר הגדל במדינה, והיא מקיימת פעילות ענפה המיועדת לבני נוער מצטיינים מכל רחבי הארץ. אוניברסיטת תל-אביב שמה דגש גם על מעורבות חברתית ועל הידוק הקשר שלה עם הקהילה – על-ידי עידוד הסטודנטים שלה לפעילות חברתית בקרב אוכלוסיות הנזקקות לכך, על-ידי קליטת תלמידים מצטיינים מהפריפריה ועוד.

 

אוניברסיטת תל אביב מקיימת שיתופי פעולה בין-לאומיים רבים במחקר ובהוראה, ובשנים האחרונות מטפחת במיוחד את הקשרים האקדמיים עם הודו ועם סין. הדבר מתבטא, בין היתר, בגידול במספרי הסטודנטים ומשתלמי הבתר-דוקטור מחו״ל הלומדים וחוקרים באוניברסיטה. נוסף על כל אלה האוניברסיטה שוקדת על פיתוח תחומי היזמות ושיתופי הפעולה עם התעשייה בארץ ובעולם.

 

יעד חשוב נוסף של האוניברסיטה הוא להשפיע על חיי הרוח במדינה, לחולל ולעורר אותם ולהרחיב את אופקיה האמנותיים והמדעיים. האוניברסיטה מקיימת אירועי תרבות מגוונים, הרצאות וכנסים בתחומים רבים וכן פותחת את שעריה להצגות של החוג לאמנות התיאטרון, לסרטי סטודנטים של החוג לקולנוע ולטלוויזיה ולקונצרטים של התלמידים והמורים בבית הספר למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה.  

 

האוניברסיטה היא קהילה שוקקת חיים, המורכבת מסגל אקדמי, מסגל מנהלי וטכני וכמובן מסטודנטים. הישגיה המרשימים הם תוצאה של החזון והתרומה המשותפת של כל האוכלוסיות הפועלת בה.

 

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive