פרופ' אייל זיסר

פרופ' אייל זיסר

   

פרופסור אייל זיסר הינו סגן הרקטור של אוניברסיטת תל אביב. הוא השלים את לימודי התואר הראשון והשני בהצטיינות יתרה בהיסטוריה של המזרח התיכון באוניברסיטת תל אביב, שם גם כתב את עבודת הדוקטורט שלו.

 

הוא הצטרף בשנת 1993 לסגל החוג להיסטוריה של המזה"ת בפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטת תל אביב ושימש כפרופסור אורח בחוג ללימודי המזרח הקרוב באוניברסיטת קורנל וכעמית מחקר במכון הוושינגטוני למדיניות מזרח תיכונית.

 

בין השנים 2004-2008 שימש פרופ' זיסר כראש החוג להיסטוריה של המזה"ת ואפריקה. בשנים 2007-2010 שימש כראש מרכז משה דיין ללימודי המזה"ת ואפריקה ובין השנים 2010-2015 שימש כדקאן הפקולטה למדעי הרוח.

 

תחומי ההתמחות והמחקר של פרופ' זיסר הינם ההיסטוריה המודרנית של סוריה ולבנון, הסכסוך הישראלי-ערבי והמערכת הבין-ערבית. הוא מחברם של תשעה ספרים ולמעלה ממאה מאמרים בתחומי התמחותו.

 

בין ספריו:

  • Assad’s Syria at a Crossroads (1999)
  • Asad’s Legacy – Syria in Transition (2000)
  • Lebanon: the Challenge of Independence (2000)
  • Faces of Syria: State, Religion and Community (2003)
  • Commanding Syria, Bashsar al-Asad’s First years in Power (2006)
  • Lebanon: The Bleeding Cedar (2009)
  • Syria :Protest, Revolution, Civil War (2014)

 

פרופסור זיסר הרצה בקרוב לשבעים כינוסים מדעיים בינלאומיים.

 

פרופסור זיסר הוא מופקד הקתדרה להיסטוריה של המזרח התיכון בן ימינו על שם יונה ודינה אתינגר. כראש החוג להיסטוריה של המזה"ת וכראש מרכז דיין גייס שורה של תרומות וזכה בקרנות מחקר תחרותיות.

 

פרופ' זיסר הנחה עשרות תלמידים לתארים מתקדמים ובהם כעשרים תלמידי מחקר לתואר שלישי. הוא עורך שותף של כתב העת Bustan , שעניינו ספרות אקדמית בתחומי ההיסטוריה של המזרח התיכון והאסלאם.

 

לקורות החיים המלאים >

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>