מלגות לקליטת סגל אקדמי בכיר חדש

המלגות מיועדות לחברי ולחברות סגל אקדמי בכיר שנקלטו באוניברסיטה (או המצויים בתהליך קליטה)

מלגות הצטיינות "אלון" ו"מעוף"

מלגת אלון

מלגת אלון ע"ש שר החינוך לשעבר ויו"ר המועצה להשכלה גבוהה לשעבר, יגאל אלון ז"ל, נועדה לאפשר לאוניברסיטאות בישראל לקלוט מדענים צעירים מצטיינים. המלגה היא תחרותית ומבוססת על הצטיינות אישית, ללא קביעת מכסה לכל אוניברסיטה.

 

האוניברסיטאות מתחייבות לקלוט את המלגאים בתום שלוש שנות מלגה הממומנות על-ידי ות"ת, ולכלול את מימון משרתם בתקציבן הרגיל, וכך מובטחת קליטת הזוכים במלגות במערכת האוניברסיטאית בישראל. גובה המלגה הוא כעלות המשרה בה נקלט המועמד באוניברסיטה ("מרצה", "מרצה בכיר" או "פרופסור חבר", כמינוי ראשון במשרה מלאה).

הקול הקורא צפוי להתפרסם במהלך חודש נובמבר מדי שנה.

 

מלגת עזריאלי

מטרתה לקדם את פיתוח מנהיגות המחקר בישראל, על בסיס מצוינת אקדמית ומחקרית. המלגה פתוחה בפני כל תחומי המחקר, והערכת המועמדים מבוססת על יכולתם לתרום לחדשנות בתחומם; היבטים של כישרון ומנהיגות אישית נשקלים גם הם. מדי שנה מוענק מספר מצומצם של מלגות לחוקרים צעירים, והמלגאים הזוכים מתבקשים, בין היתר, לחלוק את רוח קרן עזריאלי עם הקהילה, ובכלל זה להרצות לפחות פעם אחת בשנה ולהשתתף באירועים שיתקיימו בחסות התכנית (כדוגמת ימי עיון). 

הקול הקורא צפוי להתפרסם לקראת סוף חודש דצמבר מדי שנה. 

למידע נוסף בנושא מלגת עזריאלי > (מדובר במלגת עזריאלי לסגל אקדמי בכיר חדש, ולא במלגת עזריאלי לתארים מתקדמים).

 

מלגת מעו"ף

מטרתה לעודד קליטתם של מרצים מצטיינים מהמגזר הערבי במערכת האוניברסיטאות בישראל. התכנית ממומנת ע"י ות"ת וקרן כהנוף (באופן שווה). המלגאים נבחרים על-ידי ועדה מטעם הות"ת והם מתמנים לדרגת "מרצה", "מרצה בכיר" או "פרופסור חבר", כמינוי ראשון בארץ. המלגות ניתנות לשלוש שנים רצופות ושיעור המלגה הוא כעלות המשרה בה נקלט המועמד באוניברסיטה.

 

המוסדות מתחייבים לכלול את מימון משרתם של הזוכים במלגות בתקציביהן הרגילים, בתום שלוש שנות המלגה.

הקול הקורא צפוי להתפרסם לקראת סוף חודש דצמבר מדי שנה. 

 

מלגה למדע וטכנולוגייה קוונטיים

התכנית הלאומית לפיתוח תחום מדע וטכנולוגיה קוונטיים באקדמיה הישראלית גובשה על-ידי ועדת ההיגוי האקדמית של ות"ת בראשות פרופ' אורי סיון, והורחבה לתכנית לאומית במסגרת פורום תל"מ. התכנית פותחה במטרה לקדם את התחום בצורה משמעותית כחלק מראייה לאומית, וליצור קהילה של חוקרים מובילים באקדמיה הישראלית.

 

המוסדות מתחייבים לכלול את מימון משרתם של הזוכים במלגות בתקציביהן הרגילים, בתום שלוש שנות המלגה.

 

הקול הקורא צפוי להתפרסם בחודש פברואר מדי שנה. 

 

יצירת קשר

לפרטים נוספים יש לפנות לאנסטסיה סאליי, משרד הרקטור, בדוא"ל: anastasias@tauex.tau.ac.il

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל אביב
P.O. Box 39040, Tel Aviv 6997801