אישור על ידיעת אנגלית לצורך יציאה לחילופים

 

מרבית המוסדות בחו"ל דורשים אישור על ידיעת אנגלית כתנאי קבלה לחילופים. אם המוסד המארח לא דורש אישור מסוג זה, אין צורך בהגשת אישור למשרד לקשרי חוץ אקדמיים.

חלק מהמוסדות דורשים בחינת TOEFL/IELTS בלבד, ואחרים מסתפקים באישור ידיעת אנגלית מאוניברסיטת תל אביב.

יש לבדוק מהן דרישות המוסד המארח זמן רב ככל הניתן לפני היציאה לחילופים ולהיערך בהתאם.

 

ניתן לקבל אישור על ידיעת אנגלית מיפעת הרשטיין מהיחידה ללימודי שפות באוניברסיטת תל אביב לפי הפירוט הבא:

 

  1. סטודנט שעבר בהצלחה קורס מתקדמים ב' באנגלית באוניברסיטת תל אביב זכאי לקבל אישור שרמת האנגלית שלו הינה 2B בקריאה, דיבור, כתיבה והבנת הנקרא. עלות הפקת האישור הינה 35 ₪ (סטודנטים שסיימו את הקורס במהלך השנה האחרונה זכאים לקבל את האישור ללא תשלום).
  2. סטודנט שלא השתתף בקורס מתקדמים ב' באנגלית אך קיבל פטור באנגלית בבחינת הפסיכומטרי זכאי לקבל אישור שרמת האנגלית שלו היא 2B  בהבנת הנקרא בלבד (אם המוסד המארח מסתפק בכך, מה טוב. במידה ולא, הסטודנט יצטרך להיבחן באנגלית). עלות הפקת האישור הינה  35 ₪.
  3. סטודנט שהשלים קורס על ידיעת אנגלית במוסד אחר ולא באוניברסיטת תל אביב, מתבקש לפנות למוסד בו השלים את הקורס לקבלת אישור על ידיעת אנגלית.
  4. בכל מקרה, ניתן להיבחן על ידיעת אנגלית ביחידה ללימודי שפות (במבחן APTIS של המועצה הבריטית) ולקבל, בכפוף למעבר הבחינה בהצלחה, אישור על ידיעת אנגלית ברמת 2B  (או רמה גבוהה יותר) בקריאה, דיבור, כתיבה והבנת הנקרא. עלות הבחינה הינה 200 ₪. יש לתאם את מועד הבחינה עם יפעת הרשטיין מס' שבועות מראש.

לסיכום

שלב א' – יש לעבור בהצלחה ריאיון קבלה על ידי הממונה האקדמי על המשרד לקשרי חוץ אקדמיים.

שלב ב' – יש לבדוק איזה אישור על ידיעת אנגלית נדרש (אם נדרש) על ידי המוסד המארח ולפעול להשגת האישור במועד המתאים.

 

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive