טארה וסר .B.A מדע המדינה ותקשורת Innsbruck Uni אוסטריה

טארה וסר .B.A מדע המדינה ותקשורת Innsbruck Uni אוסטריה

חילופי סטודנטים

סמסטר סתיו באוניברסיטת אינסברוק, אוסטריה

טארה וסר

 

 

הגעתי לאינסברוק בספטמבר.  האוניברסיטה קישרה אותנו למעונות ״וילה בלנקה״. המעונות ממוקמים 10 דקות מחוץ לעיר אבל במעלה הר תלול. הנוף היה מושלם וזה קרוב למעלית של אתר סקי קרוב. הסטודנטים שהיו איתי המעונות היו מכל העולם (ניגריה, ארגנטינה, אלבניה, צרפת, פינלנד, איטליה) ואחת אוסטרית.

 

מבחינה כלכלית תוכנית ארסמוס מימנה לנו חלק גדול מהעלות של הטיסות וזה כיסה את העלות של מגורים והוצאות כמו מזון ותחבורה ציבורית.

 

 בתחילת החילופים מזג האוויר היה נעים, היינו נוסעים בסופי השבוע לאגמים קרובים ומטיילים. החל מנובמבר נהיה קר והתחיל לרדת שלג. השלג היה תענוג ונסעתי כל שבוע לעשות סקי וסנובורד באמצעות תחבורה ציבורית נוחה מאד. לקראת דצמבר מתחילה עונת הקריסמס ויש שוק במרכז העיר עם דוכנים של אוכל מקומי ומשקאות חמים.

 

הקורסים שלקחתי היו מעניינים והדגש היה על השתתפות ועבודה בקבוצות. בכל קורס הייתי צריכה להציג עבודה בכיתה. אחד הקורסים שלקחתי לימד על ההיסטוריה של מרכז אירופה ובמהלך הקורס הם לקחו אותנו על חשבונם לטיולים. באחד הטיולים לקחו אותנו לגבול של אוסטריה עם שוויץ ואיטליה. שאר הטיולים היו למוזיאונים ואתרי תרבות.

 

הכרתי באוניברסיטה חברים מארצות הברית וטיילתי איתם לאירלנד ואיטליה במהלך החגים. הכרתי גם חברים מקומיים באמצעות תוכנית ה״באדיס״ של האוניברסיטה שהזמינו אותנו למסיבות ואירועים. המשרד של יחסי ישראל-אוסטריה היו מאד נחמדים ודאגו לנו. מדי פעם הם היו לוקחים אותנו למסעדות מגניבות ומוודאים שלכולנו טוב ואין לנו בעיות מנהלתיות.

 

אני ממליצה בחום על התוכנית, במיוחד לאנשים שאוהבים את השילוב של עיר וטבע כי אינסברוק ממוקמת באמצע האלפים האוסטרים. ניתן ליהנות מכל העולמות, לטייל בסתיו, קיץ אביב ולגלוש בחורף. יתרה מזאת, ניתן לבלות בעיר וליהנות מהקניות והמסעדות. המיקום המרכזי באירופה מאפשר מעבר קל בין ארצות ותרבויות.

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>