ליהיא צ'אפל, B.Sc בהנדסת תעשיה וניהול, Politecnico di Torino, Italy

אני יצאתי לחילופי סטודנטים בטורינו שבאיטליה. היה לי חשוב לבחור יעד שיעניין אותי מבחינה תרבותית, וכמובן שבאוניברסיטה שבעיר יהיו קורסים אקדמאיים מתאימים, כדי שאוכל להמשיך ברצף התואר שלי.

אני חושבת שזו הייתה בין החוויות הכי מדהימות שהיו לי בחיים, ואני ממליצה לכל מי שטיפה מתלבט/ת לעשות את זה, ואני בטוחה שלא תתחרט/י.

כמובן שיש הרבה חששות בדרך, להגיע לעיר זרה, שהשפה המדוברת היא לא בהכרח מוכרת, אבל זה סוד הקסם. יש הרבה סטודנטים שמגיעים ממקומות שונים (באירופה חילופי סטודנטים זה קונספט מאוד נפוץ), לכן נוצרת קהילה של סטודנטים מחילופי סטודנטים שמדברת באנגלית ואז נוצרת אווירה מאוד נוחה ומקבלת.

לדעתי יש ערך מטורף לחוויה, בין אם היחשפות לשיטות הוראה שונות ממה שנהוג בארץ, מנטליות שונה ובעיקר חוויה של תרבות שונה. אני חושבת שהתוכנית של חילופי הסטודנטים מסייעת הרבה לביטחון העצמי  החל משיפור שליטה באנגלית ותחושת בטחון כאשר מדברים על נושאים שלא בהכרח מכירים את אוצר המילים המתאים, ועד ליצירת מקום שאפשר לקרוא לו בית לתקופה של חצי שנה בערך. יצא לי להכיר את הקהילה היהודית בטורינו, להתנדב בכל מיני פעילויות וליהנות מערבים של כייף ואוכל טעים.

החוויה הזו העשירה אותי בידע ובחברים מהרבה מקומות בעולםוגם כאן מהטכניון, את אחת מהחברות הטובות ביותר שלי היום פגשתי בטורינו. לצד הלימודים יצא לנו לטייל באיטליה וגם מחוצה לה , להכיר מקומות שרק מקומיים מכירים ולחוות את איטליה בצורה שונה, שמי שמגיע לטיול של שבוע או שבועיים לא יכול להכיר.

אני ממליצה מכל הלב לכל מי שרוצה להעשיר את העולם שלו/ה ולחוות חוויה יוצאת דופן, לצאת לחילופי סטודנטים.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>