עידן פרנקו, B.A. במדעי המדינה, Northwestern, USA

בסמסטר סתיו, 2019, ביקרתי באוניברסיטת Northwestern שליד שיקגו, ארה"ב. אין לי ספק שנסיעתי ל-Northwestern היא אחת מן החוויות המעשירות, הטובות והמעצימות שחוויתי עד כה בחיי האקדמיים. בתור סטודנט ישראלי לתואר ראשון, האפשרות לבקר באוניברסיטה שנמצאת במקומות הגבוהים ביותר בדירוגים בינלאומיים, ניתנת כמעט אך ורק במסגרת תוכניות מהסוג של חילופי סטודנטים. לכן, כאשר החלטתי להגיש בקשה לנסוע לחילופי סטודנטים ב-Northwestern, ראיתי זאת כמימוש הזדמנות מיוחדת שיש לי כסטודנט באוניברסיטת תל אביב ושלא רציתי לפספס.

 

הביקור בשיקגו חשף אותי למגוון רחב של חוויות. במישור האקדמי, נהניתי מגישה מלאה לכל הספריות, חדרי המחשבים, מאגרי המידע והמתחמים השונים באוניברסיטה (בנוסף, לחדרי כושר מתקדמים במחיר מוזל וחדרי הסעדה). ארבעת המרצים שלמדתי מהם במהלך הסמסטר היו אנשי מחקר מהמעלה הראשונה. במיוחד, התחברתי עם שתיים מהן שקשרינו המקצועיים המשיכו גם לאחר שהסמסטר הסתיים. מאז שחזרתי ללימודיי בתל אביב, פעמים רבות אני עושה שימוש בכלי מחקר שהמרצים שלימדו אותי העניקו לי או בעצות מקצועיות שנתנו.

 

במישור הפיתוח המקצועי, החוויה ב-Northwestern סייעה לי לשפר את רמת האנגלית שלי בצורה משמעותית. הגם שהגעתי כסטודנט ממסלול דו-חוגי עם אנגלית, עדיין עובדת הימצאותי בסביבה שכולה דוברת אנגלית הביאה באופן טבעי לשימוש רב ולשיפור של יכולות השפה—הן בכתב והן, במיוחד, בדיבור.

 

במישור האישי, הביקור תרם לי בשני אופנים עיקריים. ראשית, הוא חיזק אצלי את הרצון להמשיך בקריירה אקדמית, בין היתר מאחר שמבחינתי, ללמוד באוניברסיטה כה טובה כמו Northwestern ולהצליח בה בתור סטודנט אורח, מוכיחה כי אתגרים אקדמיים שנראים רחוקים או קשים נמצאים למעשה בהישג יד ותלויים במימוש הזדמנויות שנקרות בדרך. שנית, ובדומה לעדויות של סטודנטים אחרים, השתתפות בחילופי סטודנטים מביאה איתה גם היכרות עם סטודנטים מרקעים שונים, מדינות שונות ותרבויות שונות. למשל, התחברתי עם סטודנטים מסין, וויאטנם, סינגפור, גרמניה וצרפת. כולם הגיעו מאוניברסיטאות מובילות בעולם והקיבוץ של כולם יחדיו הוליד חוויות טובות ואפשרות ליצירת רשת חברתית בינינו גם בעתיד.

 

אני שמח להמליץ בחום לכל סטודנטית או סטודנט שמתלבטת האם לצאת לחילופי סטודנטים, ובפרט ל-Northwestern—לעשות זאת!

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>