דמיטרי פנצ'נקו, .B.A בקולנוע וטלוויזיה, DMJX, דנמרק

בסמסטר השני של השנה השניה שלי בתואר לקולנוע, יצאתי לחילופים בבית הספר לעיתונות בדנמרק, DMJX.
בית הספר ממוקם בעיר השניה בגודלה בדנמרק, אורהוס. עיר סטודנטיאלית, עם אווירה נעימה ומרכז עתיק ויפה. כשבועיים לפני תחילת התכנית, שהיתה בינלאומית ודוברת אנגלית, נפתחה קבוצת פייסבוק דרכה הועברו חלק מהעדכונים, ובה החונכים הציגו את עצמם. בהמשך - לכל קבוצת סטודנטים הוצמד חונך והוא היה אחראי לעזור להם בקליטה בחדרים במעונות, איסוף מהתחנה ביום ההגעה וכו'. הגעתי מקופנהגן מאוחר בלילה והחונך אסף אותי ישר לחדר שלי במעונות, שהיו ממוקמים כ-15 דק נסיעה ממרכז העיר. הגעתי כשבוע לפני תחילת הלימודים, משהו ששווה לעשות כדי להסדיר דברים פורמליים (ביטוח רפואי מקומי שהיה חובה וכד').

הלימודים התחילו מכמה ימי אוריינטציה והכרות, לא הורגש לחץ והאווירה היתה מאוד תומכת, בכל בעיה צוות התכנית סייע לנו. הסטודנטים הגיעו מכל העולם והיה מעניין ומסקרן להכיר את כולם. למדנו בעיקר בשטח, צילמנו וערכנו סרטים קצרים וכתבות, והושם דגש על רכישת ניסיון מעשי יותר מאשר על החלק העיוני.

היה יחסית הרבה זמן פנוי - למקומות בילוי בעיר, טיולים בדנמרק ולא רק!  משדה התעופה של העיר יצאו טיסות זולות לברלין, לונדון וכו' ב-20 יורו, ככה שאירופה היתה נגישה, בהתאם לעומס בלימודים. יוקר המחיה היה סביר, והמלגה של ארסמוס פלוס עזרה בכיסוי חלק משמעותי של ההוצאות

לפני היציאה ללימודים הייתי ממליץ להיסגר על ההכרה האקדמית של הלימודים אחרי החזרה, ובכל מקרה להשקיע כמה שיותר ולהוציא ציונים טובים, כי יש לזה משמעות בקבלת הקרדיט באוניברסיטה שלנו. זאת היתה חוויה מדהימה, שאני נזכר בה כל יום, שומר על קשר עם אנשים משם, משתמש בתכנים שיצרתי שם. כל מי שיש לו אפשרות, פשוט חייב לפחות סמסטר אחד להעביר בחו"ל. לא תצטערו, בהצלחה!

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>