עדי ברדה, B.Arch באדריכלות, TU Munich , גרמניה

חילופי הסטודנטים הייתה אחת החוויות המשמעותיות בלימודי האקדמאיים ובכלל בחיי.

עצם המעבר למדינה זרה, ההשתקעות שם כתושב וסטודנט מלווה בהתרגשות רבה והיא שלעצמה חוויה מעצימה ומלמדת.

אני זוכרת את עצמי מאז ומתמיד חולמת על ביצוע חילופי סטודנטים, תמיד התעניינתי בלימודים בחו"ל- בחוויה של התערבבות עם אנשים מכל העולם, לחוות תרבות אחרת, מוסדות אחרים בסטנדרט של חו"ל.

תקופת חילופי הסטודנטים שלי הייתה עבורי מעל כל ציפיותיי.

אתחיל ברמה הלימודית והאקדמאית- הלימודים באוניבסיטה היו ברמה מאוד גבוהה, תכנים מאוד מעניינים ורלוונטיים. מבנה האוניברסיטה היה מכובד מאוד, שיטת הלימוד הייתה שונה משיטת הלימוד בארץ- ומאוד התחברתי אליה. הלימודים בחו"ל נתנו לי הרבה כלים להתמודד בצורה יעילה וטובה עם שנתי האחרונה בלימודים (שנת פרוייקט הגמר).

כמו כן, התקופה הזו גרמה לי לשפר את האנגלית שלי. הרגשתי שיפור גם באנגלית היום-יום וגם בשפה המקצועית. כיום אינני מרגישה שהשפה האנגלית מהווה עבורי איזשהו איום כלשהו.

ברמה החברתית- הכרתי הרבה חברים וקולגות ממקומות שונים בעולם, דבר הפותח את הראש לתרבויות שונות. אני מרגישה שהחוויה של חילופי סטודנטים מקרבת אותך מאוד לאותם האנשים שלומדים איתך/גרים בקרבתך, ונוצרים קשרים קרובים למרות שמפרידים בינך לבינם קילומטרים רבים.

האוניברסיטה יצרה מסגרת מאוד קלה לתלמידי חילופי הסטודנטים. ערכו פעילויות וטיולים רבים עבור הסטודנטים הזרים כך שנוצרו הזדמנויות רבות ליצור קשרים עם סטודנטים אחרים.

אני חושבת שחילופי סטודנטים היא חוויה חד פעמית, מיוחדת במידה, שמעניקה כלים רבים לסטודנט- הן ברמה המקצועית (שפה, גישות וסביבות למידה שונות, תכנים), הן ברמה החברתית (היכרות עם אנשים שונים ממדינות שונות), והן ברמה האישית- עצמאות וחופש להשתקע במקום שונה בתכלית ממקום מגורייך בישראל.

אני ממליצה בחום לכל אחד לחוות את החוויה הזו, מכיוון שהיא מעשירה, ייחודית, מלמדת וכמובן מהנה שמרעננת את שגרת הלימודים האקדמאיים.

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>