תכנית ארסמוס פלוס - מידע לסטודנטים

האיחוד האירופי מציע מלגות לחילופי סטודנטים במסגרת תכנית ארסמוס פלוס*

מוצעת מלגה חודשית על סך 700-850 אירו לתקופה של 5-12 חודשים (סמסטר אחד או שניים) ומימון של כרטיס הטיסה (סכום המלגה והטיסה משתנה בין מוסד למוסד).

סטודנטים נדרשים לקחת כמות מינימלית של קורסים במוסד המארח ולקבל עליהם קרדיט באוניברסיטת תל אביב על מנת להיות זכאים למלגה (בסביבות 15 TAU CREDITS). מידע על כמות הקרדיטים הדרושה מופיע בקול הקורא של כל מוסד. לפי נהלי האוניברסיטה, כל 1 TAU CREDIT שווה ערך ל-2 ECTS.

חובה לקבל אישור מהיועץ האקדמי בפקולטה על ההכרה בקורסים לצורך התואר באוניברסיטת תל אביב טרם הנסיעה.

ברוב המקרים, תלמידי דוקטורט לא נדרשים לקחת קורסים אלא לערוך מחקר בלבד במסגרת שהותם במוסד המארח (נדרש מכתב הזמנה מאיש סגל במוסד המארח). בחלק מהמוסדות, דוקטורנטים יכולים להגיע לחילופים גם במהלך חודשי הקיץ (לתקופה מינימלית של 3 חודשים), בתנאי שהמנחה נוכח/ת באוניברסיטה המארחת בעת שהייתם.

לעיתים, תלמידי תואר שני יכולים לקחת חלק בתוכנית לצורך כתיבת תזה בלבד מבלי לקחת קורסים (נדרש מכתב הזמנה מאיש סגל במוסד המארח).

·         אנא קראו כאן מידע כללי אודות תהליך הגשת המועמדות לחילופים והדרישות מסטודנטים/ות.

·         סטודנטים/ות שיעברו את שלב הראיונות באוניברסיטת תל אביב יידרשו לבדוק מול המוסד המארח אם דרוש אישור רשמי/מבחן לידיעת השפה האנגלית ולהגישו במועד הנדרש.

·         באחריות סטודנטים שנוסעים לחילופים לרכוש ביטוח רפואי מקיף, אשר מתאים לצרכיהם הרפואיים (כולל נסיעות) וביטוח צד גימל בהתאם לדרישות המוסד המארח. אוניברסיטת תל אביב לא תוכל לסייע לסטודנטים שלא ירכשו את הביטוחים הדרושים.

 

קול קורא לקיץ 2018 - PhD Studenst 

 

 MOBILITY OF STUDENTS TO UNIVERSITIES IN EUROPE UNDER THE ERASMUS+ICM PROGRAM IN FALL 2018 

 

על מנת להגיש מועמדות יש לבצע את הדברים הבאים:

 

  1. להירשם כאן
  2. להגיש את המסמכים הדרושים על ידי אוניברסיטת תל אביב בלבד כמפורט בקולות הקוראים תחת Documents required by the sending institution (Tel Aviv university)
  3. להגיש את המסמכים (כמצוין בסעיף 2) בעותק מודפס למשרד לקשרי חוץ אקדמיים (בניין הסנאט, קומה 2, חדר 220) לא יאוחר מהתאריך המצויין בקול הקורא של כל מוסד. 
  4. אנא קראו בעיון את הקולות הקוראים ובדקו את כל הפרטים (תאריכי הסמסטרים, הביטוחים הדרושים וכיו"ב.)

 

מועמדים/ות מתאימים/ות יזומנו לראיונות שיתקיימו בתאריך המצויין בקול הקורא.

 

* הנסיעה וקבלת המלגות מותנית בחתימת הסכמי ארסמוס פלוס בין המוסדות באירופה לבין אוניברסיטת תל אביב. הסכמים נחתמו עם מרבית המוסדות ועם חלק מהם אנו בעיצומו של התהליך.

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive