חילופי סטודנטים ללא מלגה

ההנחיות מנוסחות בלשון זכר אך מיועדות לשני המינים

סטודנטים המעוניינים בתכנית ועונים על התנאים המקדימים הרשומים מעלה, יכולים לאתר מתוך רשימת המוסדות הרלוונטיים אוניברסיטה המתאימה לתחומי הלימודים שלהם. לאוניברסיטת תל אביב קשרים עם אוניברסיטאות רבות, ועל הסטודנט המבקש לצאת לחילופים ללמוד היטב את תנאיה של האוניברסיטה אליה ירצה לצאת לפני הגשת הבקשה.  לשם כך, ניתן לקרוא מידע באתר אוניברסיטת היעד או להתייעץ עם חברי סגל בפקולטת הבית של הסטודנט. המשרד לקשרי חוץ אקדמיים באוניברסיטת תל-אביב אינו מוסמך ו/או אחראי למידע הרשום באתר האוניברסיטה המארחת.

 

שימו לב כי הסכם שיתוף פעולה מאפשר חילופים במימוש מידי בעוד שהסכמים אשר מצוינים לידם ראשי-התיבות MOU (הצהרת כוונות / מזכר הבנות) אינם מאפשרים חילופי סטודנטים.

  

ניתן להגיש בקשה לאוניברסיטה אחת בלבד. עם זאת, עצם ציון שמה של אוניברסיטה ברשימת המוסדות אינו מבטיח כי זו תיאות לקבל את הבקשה. במקרה שהאוניברסיטה שבחרתם תסרב לקבל סטודנטים נכנסים, ניתן יהיה להגיש בקשה לאוניברסיטה נוספת.

הגשת הבקשה לאוניברסיטה המארחת תעשה על ידי צילה בן יהודה מהמשרד לקשרי חוץ אקדמיים בלבד ולא על ידי הסטודנט.

 

לאחר שהאוניברסיטה המארחת תשלח הסכמה עקרונית לקבל את מועמדותכם, יהיה עליכם להעלות לאתר זה את המסמכים הבאים:

  • טופס מועמדות לחילופי סטודנטים
  • אישור רישום לאוניברסיטת תל אביב
  • קורות חיים באנגלית
  • גיליון ציונים באנגלית
  • פירוט המניעים ללימודים בחו"ל (כחצי עמוד באנגלית)
  • אישור הפקולטה/ות בה לומד הסטודנט להשתתפות בחילופים ולהכרה בקורסים שנבחרו על-ידו. באישור יצוין אלו קורסים יוכרו על-ידי הפקולטה/חוג כחלק מהדרישות לתואר.  טופס להורדה: אישור הפקולטה ליציאה לחילופים ולהכרה בקורסים.
  • התחייבות הסטודנט בחילופים - טופס בו מאשר הסטודנט כי אם מועמדותו תאושר, הוא ירשם וישלם שכר לימוד לאוניברסיטת תל אביב (יש להודיע ליחידה לשכר לימוד  כי מדובר בחילופים ולא בהפסקת לימודים) ויתחייב למלא אחר כל הדרישות הנובעות מנסיעתו לחילופי סטודנטים.
  • אישור על ידיעת השפה האנגלית ברמה הדרושה. יש להגיש אישור רק במידה ועברת בהצלחה את הראיון והמוסד המארח דורש אישור מסוג זה. מידע מפורט לגבי אישור לידיעת אנגלית מופיע כאן.

 

סטודנט המבקש לצאת לחילופים מתבקש להתחיל בתהליך הבקשה כחצי שנה לפני מועד סגירת ההרשמה באוניברסיטה המארחת. הבקשה המלאה, כולל כל המסמכים הדרושים, תוגש למשרד לקשרי חוץ אקדמיים עד חודש לפני מועד סגירת ההרשמה באוניברסיטה המארחת. 

 

לאחר מסירת כל המסמכים ובדיקתם במשרד לקשרי חוץ אקדמיים, יוזמן הסטודנט לראיון עם חבר הסגל האחראי על המשרד. 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>